wsdz
Warszawski Szpital
dla Dzieci SPZOZ

ul. M. Kopernika 43,
00-328 Warszawa

Centrala: (22) 83 05 300
Izba Przyjęć: (22) 83 05 425

Bip_logo

Przyjaciele Szpitala

Fundacja Dr Clown

http://www.drclown.pl
Pomagamy chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły  wolontariuszy  "doktorów clownów", którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo 

z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię.  Ci  zabawni „lekarze” bawiąc likwidują  stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego dziecka.
Pragniemy, aby żadne dziecko w Polsce nie kojarzyło pobytu w szpitalu z cierpieniem, bólem, zastrzykami i bolesną terapią.


Fundacja Aby żyć

http://www.abyzyc.pl

Prowadzimy działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie szczepień. Fundacja pomaga dzieciom i młodzieży dotkniętym chorobami infekcyjnymi układu nerwowego; edukuje grupy społecznie i zawodowe o zagrożeniach związanych z chorobami infekcyjnymi oraz możliwościach zapobiegania im; podejmuje wszelkie inicjatywy umożliwiające szerzenie profilaktyki neuroinfekcji; refunduje szczepienia ptrzeciw meningokokom i pneumokokom dla dzieci i młodzieży z rodzin o niskim statusie materialnym; wspomaga rozwój nowoczesnej diagnostyki i leczenia.


 FCB Escola Varsovia

http://www.fcbescola.pl

FCB Escola Varsovia jest Szkołą Piłkarską utworzoną przez Futbol Club Barcelona w Warszawie dla dzieci w wieku 6-12 lat. Celem działalności Klubu jest przekazanie polskim dzieciom wzorców szkoleniowych i filozofii gry słynnego klubu z Barcelony. FCB Escola Varsovia jest pierwszą placówka w tego typu w Europie i jednocześnie największą licencjonowaną szkołą FC Barcelony na świecie. Na zajęcia systematycznie uczęszcza 700 młodych zawodników. Szkoła zatrudnia ponad 30 trenerów, którzy przechodzą permanentne szkolenie wg. wzorców FC Barcelony.

 Antalis

http://www.antalis.pl
Antalis to wiodący w Europie dystrybutor papieru, systemów opakowaniowych oraz tworzyw sztucznych służących do komunikacji wizualnej.  W Polsce firma od lat notowana jest na listach rankingowych największych przedsiębiorstw, będąc liderem w swojej branży. Antalis działa w sektorze poligrafii, papierów dla biur, w sektorze visual communication oraz packaging.  Podkreślając zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego, w roku 2009 Antalis Poland zakończył pomyślnie proces certyfikacji, uzyskując certyfikaty FSC® oraz PEFC. W roku 2011 firma została członkiem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.